^^Marek^^

 
Afiliado: 30/08/2006
:))
Puntos82más
Próximo nivel: 
Puntos necesarios: 118
Último juego
Dominó

Dominó

Dominó
126 días hace

Jak to wymyślając Jezusa, ukradli życiorys faraona...

Quote: "Podczas spotkań przy dopracowywaniu swojej kluczowej postaci, starali się pracować nad jak największą ilością szczegółów aby postać stała się jak najbardziej wiarygodna, budziła zaufanie, a czasami lęk."

I tak Szymon, jego brat Andrzej i Jakub z bratem Janem korzeni chrześcijaństwa szukali (szukali bo przecież nie wymyślili czegoś co już kiedyś zostało wymyślone) - szukali w starożytnym Egipcie. 

Faraon był wtedy uważany za boga-człowieka, zrodzonego z dziewicy i zmartwychwstającego po śmierci.

Zapoznaj się z tematem w formie wywiadu z byłym księdzem Llogari Pujol.


Llogari Pujol (ur. w 1939 r.), Katalończyk, były ksiądz, studiował teologię na uniwersytecie w Strasburgu, biblista, badacz tekstów staroegipskich. Wspólnie z żoną napisał ostatnio książkę „Jezus, 3000 lat przed Chrystusem. Faraon zwany Jezusem”.


Llogari Pujol: Boże Dziecię nie narodziło się 2 tysiące lat temu...

JA: To wiadomo, jest różnica w kalendarzu o dwa, trzy lata...

LP: Nie, nie o to mi chodzi, mam na myśli okres sprzed 5000 lat. Idea dziecka-boga zrodziła się około 3000 roku przed Chrystusem.

JA: Jak to? O jakim dziecku-bogu pan mówi?

LP: O faraonie! O postaci faraona w starożytnym Egipcie: uważano go za syna boga.

JA: Nie widzę związku między faraonem a Jezusem.

LP: Jest związek: Jezusowi przypisano nauki i cechy faraona. Zbieżności są niezliczone! Już 3 tysiące lat temu faraona uważano za syna boga, tak jak potem Jezusa. Faraon był człowiekiem, a zarazem bogiem jak Jezus. Jego matce zwiastowano boskie poczęcie, tak jak potem poczęcie Jezusa. Faraon był pośrednikiem między ludźmi a bogiem, jak potem Jezus. Faraon zmartwychwstał, jak potem Jezus. Faraon wstąpił do nieba, jak potem Jezus. . .

LP: A czy pan zna słowa modlitwy Ojcze Nasz, którą podobno ułożył Jezus i nauczył jej ludzi?

JA: Oczywiście: „Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się imię Twoje... ”

LP: Ta modlitwa znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem i jest znana jako „Modlitwa ślepca”. W tym samym tekście znajdują się także słowa, które później staną się „Błogosławieństwami” Jezusa. Proszę posłuchać, cała teologia starożytnego Egiptu pojawi się w Jezusie. Również Stary Testament (600 lat przed Chrystusem) jest przeniknięty monoteizmem faraona Aketona (1360 r. przed Chrystusem).

JA: Wróćmy do boskiego poczęcia Jezusa.

LP: Teogamia (małżeństwo boże) pochodzi z Egiptu: bóg zapładnia królową i rodzi się nowy faraon. Jest też tekst egipski (w języku demotycznym) z 550 r. przed Chrystusem, „Opowieść Satmiego”, w której czytamy: „Cień boga pojawił się przed Mahitusket i oznajmił jej: Będziesz miała syna, którego będą zwać Si-Osiris”. Czy to coś panu przypomina?

JA: Anioła ze zwiastowania, Maryję...

LP: A powiedzieć panu, co znaczy Mahitusket? „Łaski pełna”. A Si-Osiris znaczy „syn boga”, czyli syn Ozyrysa.

JA: Kim jest Satmi w tej opowieści?

LP: Mężem Mahitusket. Satmi znaczy „ten, który czci boga”. To samo uczyni później Józef, zwany w Ewangelii „sprawiedliwym”.

JA: Potem Herod będzie chciał zabić Jezusa...

LP: W mitologii egipskiej Set chce zabić dziecko imieniem Horus. Jego matka Izyda ucieka więc z nim. Tak jak Święta Rodzina ucieka do Egiptu.

JA: A co z mirrą, kadzidłem i złotem?

LP: Egipcjanie uważali je za emanacje boga Ra: złoto było jego ciałem, kadzidło jego zapachem, a mirra jego nasieniem.

JA: A obrzezanie Jezusa?

LP: To rytuał wśród kapłanów egipskich. W opowieści Satmiego Ozyrys, w wieku 12 lat, dyskutuje jak równy z równym z mędrcami w świątyni. Tak jak Jezus, o czym opowiada Ewangelia.

JA: Co pan powie o chrzcie Jezusa?

LP: Proszę spojrzeć na ten obraz: kapłan chrzci faraona wodą z Nilu... To wszystko znajduje się w starych tekstach, na egipskich obrazach i płaskorzeźbach. Proszę spojrzeć na ten obraz z 300 r. przed Chrystusem: król Ptolomeusz korzy się przed Izydą, a ona mu mówi: „Dam ci wszystkie królestwa Ziemi”. W Ewangelii szatan kusi Jezusa mówiąc to samo, słowo w słowo.

JA: Co pan sądzi o cudach Jezusa?

LP: Widzi pan ten obraz uczty? Znajduje się on na grobie egipskim w Paheri (1500 lat przed Chrystusem). Przedstawia zamienienie wody w wino przez faraona. Tego samego cudu dokona Jezus w Kanie Galilejskiej. I proszę policzyć dzbany.

JA: Jeden, dwa, trzy... sześć. O co chodzi?

LP: W cudzie, jakiego dokonał Jezus, jest też sześć dzbanów. Teologowie ciągle zadają sobie pytanie, dlaczego sześć. A no dlatego, że skopiowano opowieść egipską.

JA: Czy to również faraon pomnożył chleb i ryby?

LP: Nie, uczynił to bóg Sobk, o czym opowiadają „Teksty z piramid”, z 3000 roku przed Chrystusem. Sobk to bóg-krokodyl. Daje biały chleb i ryby ludziom na brzegu jeziora Faiun. I chodzi po wodach tego jeziora! Jeszcze jedna ciekawostka: na gotyckich malowidłach przedstawiających cudowny połów ryb przez apostołów odkryłem, że te ryby to specjalny gatunek żyjący tylko w Nilu.

JA: Są jeszcze jakieś inne paralele?

LP: Opowieść o Sinhue (2000 r. przed Chrystusem). Jest on księciem, który boi się objąć władzę, opuszcza pałac, udaje się na pustynię, między Beduinów, gdzie grozi mu wiele niebezpieczeństw.

JA: Ale Jezus wjeżdża triumfalnie do Jerozolimy.

LP: Tak, jak „król”... i na ośle. Czyli jako zwycięzca nad złem. Osioł w Egipcie oznaczał Seta, boga, który zabił Ozyrysa i którego pokonał Horus, syn Ozyrysa, i dosiadł go.

JA: A co z Ostatnią Wieczerzą?

LP: Ozyrys, bóg zboża, umierający co roku, pozwalał Egipcjanom żywić się swoim ciałem (chlebem). W „Tekstach z piramid” zwany jest także „panem wina”. Ozyrys daje Izydzie do picia z kielicha swoją krew, by pamiętała o nim po jego śmierci.

JA: Czy zmartwychwstanie i wniebowstąpienie są także kalką teologii faraońskiej?

LP: Istniał rytuał „zmartwychwstania” zmarłego faraona – uczestniczyły w nim kobiety – po czym wstępował on do nieba.

JA: Czy Jezus świadomie powtarzał te wzory, czy też dopisali to potem ewangeliści?

LP: Moja teza jest inna: Ewangelie zostały napisane przez uczonych żydowsko-egipskich kapłanów ze świątyni Serapisa w Sakkarze, w Egipcie, którzy słowo po słowie przetłumaczyli teksty egipskie.


La Vanguardia

krystos.jpg


Wiara jest potrzebna do życia, lecz należy rozgraniczyć dwie rzeczy: słowa wypowiedziane przez ludzi, a świat stworzony przez Boga... Ludzie wymyślili religię tj. Jezusa, zmartwychwstanie, ewangelię, kościoły itd. - natomiast Bóg stworzył nas i wszystko co nas otacza. Ludzie dla "złota i dolarów" wymyślili to co przez lata tłukli nam do głowy faceci w sukienkach i za "złoto i dolary" odpuszczali nam grzechy, chrzcili, dawali śluby (i rozwody), grzebali w ziemi - w ziemi, którą stworzył Bóg... To nie Bóg żąda od nas "złota i dolarów" lecz ludzie... 

Cd...